Pro možnost přidat referenci je nutné se přihlásit.

Koncept chytrého kempu ušetří pracovní sílu.

České Radiokomunikace představují koncept chytrého kempu, pomůže s nedostatkem pracovních sil
České Radiokomunikace (CRA) pokrývají sítí pro internet věcí LoRaWAN téměř 90 % obyvatelstva ČR, nabízejí v této síti konektivitu pro Moravskoslezský a Středočeský kraj a nyní představují projekt chytrého kempu. Koncept chytrého kempu spočívá v automatizaci jednotlivých kroků ubytování a služeb poskytovaných kempem a šetří tak nároky na pracovní sílu na místě a náklady na provoz.

Jak přesně může kemp budoucnosti fungovat?
Všechno začíná už při rezervaci ubytování (jednání), která dnes probíhá ve většině případů online. Do rezervačního formuláře uvede zájemce SPZ svého vozidla. Na základě rezervace potom obdrží potvrzení včetně unikátního PIN kódu pro vyzvednutí čipu. Při příjezdu do zařízení probíhá detekce SPZ kamerou a u vjezdu se otevře závora a rozsvítí se diodový pás odkazující vozidlo na „Check-in Parking“. Po zadání unikátního PIN kódu na dotykové obrazovce u recepce se otevře příslušná sejfová skřínka, obsahující čip a spustí se uvítání virtuálním průvodcem na obrazovce. Následuje rozsvícení diodového pásu, odkazující na konkrétní místo ubytování (jednání). I samotné otevření chatky (místnosti), spuštění dodávky elektřiny, stejně jako čerpání dalších služeb (půjčovna kol, spuštění pračky apod.) operuje čip – na základě předplacené služby nebo faktury. Automaticky je řízeno osvětlení, které se rozsvěcí v případě pohybu, spotřeba energií a vody je také hlídána čidly.
„Jedním z největších problémů dnešní doby je nedostatek pracovních sil,“ říká obchodní ředitel CRA Miloš Mastník. „A právě to řeší náš koncept chytrého kempu. Spolu s partnery, kteří jsou součástí našeho partnerského ekosystému, stavíme toto řešení tak, aby bylo upravitelné na míru jakýmkoliv zájemcům o jeho použití a aby obsahovalo všechny prvky, od konektivity po finální aplikace a zpracování dat.“

Chcete se dozvědět víc? Rádi Vám pomůžeme a zodpovíme Vaše dotazy.

CRA spolupracují od letošního roku se Středočeským krajem. V rámci spolupráce získává kraj konektivitu v prostředí nízkoenergetické sítě LoRaWAN CRA – přenos a úložiště pro 1 500 000 zpráv měsíčně a balíček licencí až pro 1 500 registrovaných zařízení. Chytrý kemp je jedním z konceptů, které mohou podnikatelé, instituce a obce využít. Koncept automatických procesů je univerzální a může být využitý i v jiných prostředích, například i v jiných
oblastech cestovního ruchu, při monitoringu stavu brownfieldů apod.

České Radiokomunikace a.s. jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.
Stáhněte si aplikaci CRA vše o produktech, interaktivně na jednom místě: